Özel İstihdam Bürosu

Özel istihdam bürosu işveren ve işçiyi bir çatı altında buluşturmaya aracılık eder, bu faaliyet sonucunda hem adaylar için iş hem de işverenler için işçi bulur. Üstelik özel istihdam bürosu mesleki eğitimler düzenleme konusunda yetki sahibidi

Özel İstihdam Bürosu Kanunu

Özel istihdam bürosu, kanun kapsamında geçici iş ilişkisi kurma yetkisine sahiptir. Peki tam olarak nedir bu geçici iş ilişkisi ? Adından da anlaşılacağı üzere özel istihdam bürosundan kiralanan işçiler işverenlere geçici işlerde hizmet verirler. 

Geçici İşçinin İşverenler İçin Faydaları Nelerdir ?

  • Mevsimlik taşıma işleri veya mevsimsel sevkiyat işleri gibi geçici işlerde kalıcı olarak bir işçi istihdam etmek işçinin beraberinde getirdiği maaş ve yasal yükümlülükler ile birlikte oldukça maliyetli olur ve bu maliyet kâra direkt olarak yansır. İşverenler mevsimlik işler gibi geçici işlerde özel istihdam bürosu iş birliği ile işçi kiralayarak yükümlülüklerini azaltır ve maliyet oranlarını düşürürler. Kısacası özel istihdam bürosu işçi için de işveren için de fayda sağlamayı amaçlamaktadır. 

Ekokariyer Özel İstihdam Bürosu Hizmeti

Ekokariyer, İŞKUR’a bağlı bir özel istihdam bürosudur. Ekokariyer olarak 2011’den bu yana insan kaynakları alanında hizmet vermekte olup işçi ve işvereni bir çatı altında buluşturarak iş ilişkisi kurmalarına aracılık etmekteyiz. Ekokariyer özel istihdam bürosu sayesinde geçici iş arayan adaylar iş ihtiyaçlarını, geçici işçi arayışında olan işverenler de işçi ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Ekokariyer yılların verdiği tecrübe ve geniş iş ağı ile bütün iş kaynaklı taleplerinize uzman ekibi ve nitelikli hizmetleri ile cevap verecektir.

Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Ekokariyer İnsan Kaynakları Danışmanlık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti., Türkiye İş Kurumu’nun 09.06.2015 tarihli ve 536 numaralı izin belgesi ile Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet göstermekte olup, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu’nun 19. maddesi gereği iş arayanlardan hiçbir ücret talep edilmemektedir.
© 2017 Ekokariyer İnsan Kaynakları // All rights reserved.