İnsan Kaynakları Firmaları

İş arama süreci oldukça meşakkatli ve titizlik ile yönetilmesi gereken bir süreç. İş ararken doğru pozisyonlara yerleştirilmeniz büyük önem arz eder. Sağlıklı bir kariyer için çalışacağınız işin, yerleştirileceğiniz pozisyonun size ve yeteneklerinize uygun olması gerekmektedir. İş arama sürecinizin yönetiminde size bilgi birikimi ile destek olacak ve verdiği tavsiyeler sayesinde işe alım sürecinizi hızlandıracak insan kaynakları firmalarına ihtiyaç duyarsınız.

İnsan Kaynakları Şirketleri Ne İş Yapar ?

İnsan kaynakları şirketleri hem işverenlere hem de iş arayanlara iş bulma, işçi bulma konularında hizmet verirler.

  • Adayların yerine iş arayabilirler; iş aramaya çalıştığı işten veya çeşitli sebeplerden dolayı vakit ayıramayanlar için kolaylık sağlar, adayların yerine en iyi şirketlerden iş görüşmeleri ayarlar ve adaya görüşmeye gideceği şirketin işe alım politikaları ile ilgili kritik bilgiler vererek görüşmenin olumlu sonuçlanmasını sağlamak için gayret ederler.
  • İş verenler için işçi ararken gizlilik çok önemli bir husustur, boşalan pozisyonlarının rakip şirketler tarafından öğrenilmesini istemiyor olabilirler, bu gibi durumlarda İnsan kaynakları şirketleri işverenler için gerekli gizliliği sağlayarak işe alım süreçlerini gizli tutabilirler.

İnsan Kaynakları Firmalarının İşverenler İçin Avantajları

  • Nitelikli eleman arayışı işverenler için oldukça efor harcanması gereken ve zaman alan bir işlemdir. İnsan kaynakları firmaları, işverenlere personel alımı yapacakları pozisyona uygun yeteneklere sahip adaylar sunar.
  • Şirkette herhangi bir pozisyon boşaldığı zaman pozisyonun doldurulması için gazete veya internet sitelerine verilen ilanlar yolu ile işçi arayışı duyurulur. Bunun sonucunda rakip şirketler de şirkette boşalan pozisyonu öğrenmiş olur. Ancak işverenin pozisyon doldurma işlemini bir insan kaynakları firması ile anlaşarak gerçekleştirmesi durumunda işe alım-yerleştirme süreci tamamen gizli yürütülür.

Neden Ekokariyer İnsan Kaynakları Danışmanlığı ?

Eylül 2011 yılında Yeşil Yaka İnsan Kaynakları Portalı olarak kurulan Ekokariyer İnsan Kaynakları, 2014 yılının başı itibariyle de Seçme & Yerleştirme Danışmanlığı yapmaya başlamıştır. Ekokariyer İnsan Kaynakları olarak 2011 yılından bu yana başta finans şirketleri olmak üzere birçok sektöre personel seçme ve yerleştirme konularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Alanında uzman çalışma ekibimiz ile tüm finans şirketleri ve özel şirketlerin boşalan pozisyonuna en uygun personeli bulmak konusunda kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışını benimsemiş durumdayız.

Tüm şirketler ve iş arayışında olan işçi adayları uzun ve meşakkatli iş ilanları ile vakit harcamak yerine daha kolay ve hızlı yoldan aradıkları pozisyonlara en uygun iş-personel ihtiyacını Ekokariyer’in İnsan Kaynakları Danışmanlığı hizmeti sayesinde giderebilecekler. Ekokariyer kaliteli hizmet anlayışı sayesinde alanında kendisini kanıtlamış ve yetkin insan kaynakları firmaları arasında yerini almış İşkur’a bağlı bir özel istihdam bürosudur.

Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 


Ekokariyer İnsan Kaynakları Danışmanlık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti., Türkiye İş Kurumu’nun 09.06.2015 tarihli ve 536 numaralı izin belgesi ile Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet göstermekte olup, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu’nun 19. maddesi gereği iş arayanlardan hiçbir ücret talep edilmemektedir.
© 2017 Ekokariyer İnsan Kaynakları // All rights reserved.